Tehnika „sicilijanska čipka“ u kombinaciji sa dekupažom
Išmirglati one delove gde, prema ideji, želimo da vidimo strukturu drveta
Mokrom četkicom preći preko ploče da tekstura drveta dodje do izražaja.
Ostaviti 5 minuta da se osuši.
Nakon sušenja prelazimo najfinijim brusnim papirom po svim nakvašenim mestima kako bismo uklonili neravnine neravnine i da postane glatka.
Zatim obrisati sva izbrušena mesta vlažnom krpom da biste uklonili višak prašine.Širokom četkicom obojiti dno kutije.
e
Obojena mesta zaštititi sa tri sloja akrilnog sjajnog laka sa srednjim sušenjem svakog sloja u trajanju od 15 minuta. To je neophodno kako voda ili lak ne bi dospeli na natopljenu površinu tokom naknadnog rada, i napravitiružne mrlje.
Tada ćemo pokriti sva natopljena područja tankim slojem bitumenskog laka kako bi boja dobila veću dubinu i ponovo osušiti.
Popravljamo ga alkoholnim šelak lakom ili završnim lakom za fiksiranje, jer vodeni lak neće ležati na bitumenskom laku.shellac-selak-lak
Obraditi površinu ploče gruntom ( lepak za drvo,voda i bela tempera) pomoću široke ravne četke ili sunđera, dobro osušimo. Fiksiramo jednim slojem akrilnog sjajnog laka.
Štampanu sliku premazati lakom tri puta .Svaki sloj se suši po 15 min.
Uzeti akrilnu reljefnu pastu i naneti dovoljno debeli sloj na mesto gde ćemo imati stranice. PustitI da se pasta malo osuši. Zatim uzmemo češalj, odsečemo deo od njega prema veličini udubljenja za stranice i preći preko sloja paste, ne podižući ruku sa površine. Dobićemo reljef koji imitira stranice knjige .
Dok se stranice suše, izrađivaćemo „kovane“ elemente za tehnikom „sicilijanska čipka“. Da bismo to uradili, potreban nam je komad stakla, PVA lepak, prajmer, akrilne boje i čipka. Izrezujemo motive koji su nam potrebni iz čipke, umočimo je u PVA tako da je čipka dobro zasićena lepkom i ravnomerno je rasporedimo na staklenu površinu. Staklenu površinu ne odmašćujemo i ne grundiramo, tako da se elementi kasnije mogu lako ukloniti sa stakla.
Morate sačekati dovoljno dugo da se lepak potpuno osuši. Sada uzimamo grunt i prolazimo četkom sa tvrdom preko svih motiva čipke, tako da se uliva u svaki žleb.Osušiti.
Uzimamo akrilnu crnu boju i bojimo svaki motiv, ne ostavljajući belu. Osušiti
Na sunđeru sakupljamo srebrnu boju, tučemo je do gotovo suvog stanja (kao kod metode suve četke) i laganim pokretima nijansiramo motive čipke.Osušiti.
Uklanjamo sve elemente sa stakla. Jednostavno skinemo čipku zajedno sa lepkom i prajmerom koji su ostali na ivicama elemenata.
Počinjemo da obradjujemo sliku za poklopac Naš crtež je crno-beli i treba da postignemo efekat metalnog sjaja crteža, za to dva ili tri puta bojimo površinu bojom "Decolor" Umetnička boja Antikue Silver kako bismo postigli ravnomerno obojenu površinu. Osušiti, naneti jedan sloj laka, pa opet osušiti .
Dalje, našu štampu i površinu za nanošenje premažemo dekupaž lakom (lepkom)
Štampanu sliku zalepiti licem na površinu, kotrljamo valjkom izbacujući mehuriće i višak laka. Tada možete proći kroz ispis plastičnom karticom, radi boljeg prianjanja površina. Uklonite višak lepka vlažnom krpom. Ostavite da se suši šest sati.
Osušeni otisak navlažimo vodom i pažljivo počinjemo da motamo papir dok se ne skine.
Rezultat popravljamo sa tri sloja akrilnog sjajnog laka. Na isti način ugrađujemo uzorak na površinu ovalnih drvenih ploča obojenih antičkim srebrom, koji će biti potrebni za ukrašavanje okvira.
Priprema okova i okvira. Sve delove odmašćujemo belim špiritom i nekoliko puta premazujemo srebrnom akrilnom bojom da bismo dobili bogatu boju. Osušiti.
Popravljamo ga slojem akrilnog sjajnog laka.
Počinjemo da patiniramo. Da biste to uradili, nanesite bitumenski lak na celu površinu okvira i okova.
Čekamo tri minuta i pažljivo čistimo suvom krpom, tako da će bitumen biti samo u udubljenjima, na okviru i fitingu dobijamo neku vrstu antičkog dodira. Ako vam rezultat patiniranja ne odgovara, možete ponoviti postupak. Sve popravljamo jednim ili dva sloja alkoholnog šelaka ili završnim lakom za fiksiranje.
Prelazimo na konturno slikanje gornjeg dela kutije i spoljne strane poklopca, na koje smo već ugradili otiske sa željenim uzorkom. Priprema površine: lakiranje sa tri sloja akrilnog sjajnog laka sa srednjim sušenjem, skidanje kože, zatim lakiranje još tri puta. Važno je površinu poravnati pre farbanja konturom, jer će nas reljef konture u tome sprečiti.
Počinjemo da slikamo, uzmemo konturnu pastu u boji Antiknog srebra i što preciznije ocrtavamo crtež.
Osušiti.
Bojom „Acril-Art“ Soot Gas farbamo sve površine iscrtane konturnom pastom i sve one delove i folije koji smo ostali beli.
Rezultat popravljamo sa dva sloja akrilnog sjajnog laka. Pazite da lak ne ostavlja mrlje na reljefnom uzorku.
Dekoracija ivice i folija, imitacija pocrnelog srebra. Odaberemo željeni motiv šablona, zalepimo ga duž ivice proizvoda i nožem za paletu nanesemo reljefnu pastu.
Pažljivo uklonite šablon i osušite. Nakon što se matrica šablona osuši, skinemo je kako bismo uklonili sve nepravilnosti i dobili glatku površinu za reljefne elemente. Nakon brušenja popravite ga slojem laka.
Ivicu poklopca i folije slikamo antičkim srebrom i osušimo. Popravljamo ga jednim slojem akrilnog sjajnog laka.
Pravimo efekat „pocrnelog srebra“. Da biste to uradili, nanesite čađ „Acril-Art“ .pa preko srebrnom obojiti ivicu reljefnim uzorkom.
Nežno obrišite crnu boju suvom krpom.Višak boje ostaće u udubljenjima uzorka.
Toniramo plocu,akrilnom bojom Antikue Silver. Srebrnu boju četkom ravnomerno rasporedimo po celoj površini sunđera, odbijemo je do gotovo suvog stanja i velikim potezima, bez pritiskanja sunđera, sve delove praznih mesta koji su nam ostali zatamnimo u crno.
Dizajniramo ovalni prekrivač za poklopac, ubacimo drugi prekrivač u okvir, prethodno obloživši ivice lepkom Moment Cristal. Armature prethodno odležane bitumenom lepimo na poklopac lepkom „Moment Cristal“. Polovine perli mogu se lepiti duž ivice obloge, dopuniti konturnim slikanjem i napraviti imitaciju pocrnelog srebra
Imitacija utiskivanja na poklopcu i na poleđini poklopca folijom.
Lepimo matricu i nanosimo uzorak pomoću paste za teksturu. Uklanjamo matricu.Osušiti.
Brušimo površinu uzorka tako da postane glatka.
Uzimamo alu foliju , odsečemo komad koji vam je potreban i zgužvamo ga.
Površinu premazujemo lakom-lepkom.
Prethodno dobro ispravljenu foliju nanosimo mat stranom nagore. Pažljivo zagladite foliju duž reljefa, trudeći se da se ne pocepa, i da se što više drži na površini. Osušiti.
Na površinu folije nanosimo bitumenski lak, pa opet osušimo.
ga.
Obrišemo suvom krpom. Rezultat popravljamo alkoholnim šelak lakom ili fiksirajućim završnim lakom.
Ukrašavamo „metal“ elementima izrađenim tehnikom „sicilijanska čipka“. Elemente pričvršćujemo na lepak "Moment Cristal".
Ivice "metalnih elemenata" ocrtavamo srebrno-crnom konturnom pastom.
Istom konturnom pastom ocrtavamo ivice kutije i folije.
Isecite naslonke farbamo antiknom srebrnom bojom. Sušimo, pravimo imitaciju pocrnelog srebra.
Lepimo Moment lepilom kristalni okvir na vrh poklopca folije i ukrašeni ovalni sloj na poklopcu
Srebrno-crnom konturnom pastom ponovo nacrtajte uzorak na naslovnici folije .
To je sve, veliki posao je gotov! Na gotov predmet pričvršćujemo šarke i bočne ručke. Mi ukrašavamo fitingom. Budući da na radu imamo puno olakšanja, možete koristiti lak u spreju da biste učvrstili rezultat našeg rada i dali poslu završen izgled.
kutija za
nakit,dekupaž,decor,ukrasni predmeti,handamde,sicilijanska čipka,uradi
sama,box,decoupage,kreativnost za
kuću,dekoracija,kreativnost,
Нема коментара:
Постави коментар